20.2.2017 Pondělí s tetou Veronikou

Po snídani jsme se vydali vstříc Starosplavským vilkám, došli jsme ke stánku, kde v létě točí zmrzlinu – děti si připomněly známá místa. Poté jsme sešli na méně známou stezku směrem k fotbalovému hřišti, kde jsme potkali minifarmu s kravičkami, telátky a dalšími zvířaty. Děti zaujaly nedaleké bažiny. Vyfotografovaly se u sochy lva. Po malé svačince jsme se vrátili nazpět do hotelu nabrat síly a teplo na odpolední výlet.

Po výborném obědě jsme se vydali vstříc okolní přírodě. Nejprve jsme došli do lesní obory „Velký dub“, kde jsme bohužel žádná zvířata nezastihli. Vydali jsme se proto k nedalekému krmelci, kde jsme jim nechali dobroty na posilněnou jako byl suchý chléb nebo jablka.

Po krátkém povídání jsme se vyšlápli na malou vyhlídku, odkud jsme se mohli kochat pohledem na ještě zamrzlé Máchovo jezero a okolní zasněžené kopce. Všechny děti bahnitý výstup i sestup zvládly na výbornou. Nazpět jsme šli přes chatovou osadu, kam se vydáváme na letní tábory a nostalgicky zavzpomínali na letní aktivity.

Teta Veronika

Po odpoledním výletě měly děti volnočasové aktivity ve formě rozvojových her a sledování televize,

zavazováním tkaniček a procvičováním barev. David sledoval v TV AZ -kviz.Po večeři jsme měli večerní hodnocení dne , kde za vzorné chování děti od tety Veroniky děti dostaly sladkosti, ze kterých měly velkou radost. Den si zhodnotily jako super …. Nyní se již chystají do postýlek a budou se jim zdát krásné sny.

Teta Veronika a teta Donna