14.2.2017 „Den otevřených dveří“ na SOŠ Liberec – s Vlastičkou

Dne 14.2.2017 jsme s Vlastičkou, která bude v letošním školním roce končit povinnou školní docházku, navštívili „Den otevřených dveří“ na SOŠ v Liberci. Tato škola je zaměřena na žáky a žákyně se speciálně vzdělávacími potřebami.  Děti se zde  vzdělávají v moderním  areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku. Nedílnou součástí  pro děti, které by nemohly dojíždět, je překrásný internát s nádhernými pokoji po dvou lůžkách a vlastním sociálním zařízením.  Přivítal nás velmi ochotný a vstřícný personál. Provedli nás celou školou i internátem. Vlastičku zaujala nejen krásně vybavená škola s prostornou jídelnou,  ale i volnočasové aktivity na internátě. Po celou dobu naší prohlídky na nás dýchalo nádherné prostředí a velmi pěkný přístup všech pedagogů.
Vlastička se již moc těší, přijela plná dojmů a zážitků. Všichni jí tedy budeme držet palečky, aby byla na tuto  školu přijata…..

Jde o  školu zaměřenou na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízí vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborů vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Teta Ilona a teta Donna