1.7. – 9.7. 2017 Letní tábor Hamr na Jezeře

 

1.7.2017 sobota:

Dnes nás teta Ilonka s tetou Sandrou přivezly na naše první prázdninové dny na Hamr na Jezeře. Uvítala nás tam naše teta kuchařka Vlaďka, která se bude starat po celý pobyt i s tetou Mirkou o naše nenasytná bříška, a i naše teta Donna, která je tady s námi dnes, zítra a v pátek… Jako první jsme si společně všichni zopakovali základy bezpečnosti a číslo rychlé záchranné pomoci. Pak jsem se šli společně ubytovat na pokojíčky a posíláme první fotečky z dnešní první aktivity. Po obědě se vypravíme do okolí a prozkoumáme společně známá i neznámá místa..Už se těšíme, zatím nám začíná přát počasí..Všechny moc zdravíme a přejeme Vám také krásné prožití dovolené a dnů prázdninového volna…. Myslíme na Vás naše tetičky a strejdo!!!:-)

 

Posíláme i první náš aktivní pozdrav z dnešního dopoledne. Zahráli jsme si společně vybíjenou na místním hřišti, vyfotili se cestou okolo kempu, zazávodili si v běhu, a zahráli si pohybovou hru BOMBA. Opravdu jsme si dopoledne užili a bylo BOMBA::::-)
Těšíme se na odpolední aktivity plné pohybu, nových zážitků a legrace..
Večer se opět ozveme, ať vidíte, jak jsme strávili první den…:-)

Teta Donna a teta Sandra

Hezké odpoledne, posíláme pár foteček z dnešního odpoledne. Prošli jsme se okolo jezera po cyklostezce, vyzkoušeli jsme si posilovací stroje, na kterých jsme se velmi vyřádili..Během odpolední vycházky jsme si zahráli na SOCHY, ŠKATULATA, BATULATA, zahráli si rozumové a poznávací hry, soutěžili jsme ve vázání květiny pro tetičku Donnu, a zahráli si na lesní strašidýlka….Cestou jsme sbírali borůvky a lesní jahody..mňam, mňam…a užili si mnoho legrace. Všechny fotečky neposíláme, necháváme také nějaká překvapení..:-)…
Po odpolední svačince jsme se z důvodu deště přestěhovali zpět do našeho baráčku a namalovali jsme si nejhezčí zážitek dne..Tak se těšte společně s námi na večerní hodnocení soutěží a našeho výtvarného umění:-):-):-) Večer Vám zase pošleme naše fotečky a zhodnocení celého prvního dne…

Teta Donna a teta Sandra

Dnešní odpoledne jsme se především seznamovali s prostředím kolem jezera, abychom věděli, kam se můžeme s dětmi v průběhu týdne vydat. Teta Donna nám ukázala hřiště, kde se dají provozovat sportovní aktivity, dále pak park s cvičebními pomůckami, cestu kolem jezera a cyklostezku, po které se dostaneme do Stráže pod Ralskem.
Po cestě kolem jezera se děti velmi dobře bavily a spolupracovaly. Protáhly se na cvičebních strojích, zahrály si na lesní strašidla, natrhaly květinu pro tetu Vladěnku, a také si nasbíraly do pusiny lesní ovoce (jahody, borůvky).
Posíláme i několik foteček z cesty kolem jezera

Teta Sandra

Večer se nesl v duchu vyhodnocení nejlepších dětí v celodenních soutěžích a zhodnocením prvního dne našich prázdnin. Děti byly nadšeny ze sladkých odměn, ale především z diplomů, které si vybojovaly za svoji snahu a úsilí v jednotlivých disciplínách a soutěžích. Pro některé děti to je vůbec první společný prázdninový výjezd, kdy, jak sami řekly, měly z něho mírné obavy, jak vše bude probíhat… Po prvním dni z nich však veškerý ostych, obava a nejistota opadly, jelikož si den plně užily, a byly spokojeny. Těší se na další společně strávené dny plné soutěží, volnočasových aktivit, výletů a nových zážitků. Pojďme se tedy těšit s nimi a prožívat jejich radosti a prázdninová dobrodružství…
Teta Donna

 

2.7.2017 neděle:

Dnešní druhý prázdninový den jsme začali sběrem borůvek a lesních jahod na odpolední koláč..Už se moooc těšíme. Pak jsme si zahráli opět pár sportovních disciplín, jako například hod šiškou, nejlepší byl David s během na 60m, kde se velmi snažila Vlastička a Izabela. Děti byly spokojeny, usměvavé,  ve velmi dobré náladě proběhlo celé dopoledne. Odpoledne se již těšíme na 100 druhů zmrzlin, kterou si za svoje velmi pěkné chování určitě zasloužíme. Večer nás čeká první táborový oheň s opékáním buřtíků, dobrou náladou a zpěvem známých písní..
Dominika se dopoledního programu neúčastnila, pilně se učila angličtinu a patří ji velká pochvala..:-) Také jsme poslali našim malým dětem do ozdravovny pohledy, a samozřejmě i Vám tetám a strejdovi…Posíláme k Vám zase ukázku foteček, jak si plně užíváme prázdninový den..Zdravíme a těšíme se na Vás všechny..

Teta Donna a děti

Odpoledne a večer:

Dnešní odpoledne si děti užily s ochutnávkou ze 100 druhů zmrzlin v cukrárně ve Stráži pod Ralskem. Ochutnaly zmrzlinu  energik, facebookovou, kokosovou, karamelovou a šmoulovou, červený meloun atd..Zmrzlina byla nejen výborná, ale i osvěžující pro všechny naše „turisty“. Cestou po cyklostezce jsme si zatančili „pouliční tanec“, vyprávěli si své zážitky, vtipy a humorné historky nás všech..Cesta nám uběhla tak rychle, že jsme ani nevěřili, že jsme již v cíli..:-)
Po návratu jsme si ugrilovali na místním grilu výborné buřty, na kterých jsme si velmi pochutnali. Na osvěžení nám teta Vladěnka připravila  melouna a ledový čaj..Děti se ještě vyřádily na místních trampolínách, nakrmily místní kozy, a zahrály si taneční hru..
Uzavíráme dnešní den plni dobré nálady, nových zážitků a dojmů. Těšíme se společně na večerní romantický film TITANIC…
Velká pochvala od tety Donny patří opravdu nám všem za dnešní den, a všechny volnočasové i taneční aktivity..
Mějte se krásně, budeme usínat s krásnými sny a vzpomínkami na dnešní den. Přálo nám i sluníčko, a snad i vy  naše tety a strejdo si užíváte své dny tak, jako my, tedy SKVĚLE!!!  Zítra se těšíme na tetu Míšu a tetu Marušku. Teta Donna se s námi prozatím dnes loučí…
Děti z našeho domova